Aktuality

Tvorivé dielne pre každého

Centrum rodiny pozýva malých i veľkých na TVORIVÉ DIELNE dňa: 21.10.2017 od 15.00 do 18:00 hod., kde sa  každý môže niečo nové naučiť, či svojím výtvorom potešiť blízkeho. Príď aj ty do Centra a preži príjemné, kreatívne popoludnie s nami. Tešíme sa na Vás. Viac informácií na plagáte alebo na emaily info@centrumrodiny.sk.

tvorivé dielne 21.10

Susedský šachový turnaj

Centrum rodiny a ŠK Dúbravan usporiadajú dňa 17.11.2017 Susedský šachový turnaj. Všetci ste srdečne vítaní. Harmonogram turnaja a viac informácií nájdete na plagátiku. Susedsky turnaj-112017

 

Hodové posedenie

Ako každoročne aj tento rok sme sa v duchu príjemnej atmosféry stretli na Hodovom posedení. Bol pripravený bohatý program. Ľudia z celej komunity si užili hudobný koncert začínajúcej kapely študentov z gymnázia Bilíková, pre najmenších i väčších boli pripravené rôzne tvorivé aktivity ale i aktivity relaxačné a zábavné. Hodové posedenie sme zakončili tradičnou opekačkou. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli k nám a tešíme sa na ďalší ročník.

20170924_163646 20170924_164943 20170924_164951 20170924_165215 IMG_20170924_155846 IMG_20170924_155926 IMG_20170924_172405

Hodové posedenie

hody2

 Prázdninové táborovanie

.

Tohtoročné prázdniny sa v našom komunitnom centre niesli v znamení táborov. Päť týždňov tu bežal denný tábor Úlet, organizovaný MČ Dúbravka, v ktorom deti predovšetkým rozvíjali svoje umelecké zručnosti. V júli nás navštívili v rámci svojho denného tábora priatelia z ECAV Dúbravka a tiež mladí z tábora “ Človek svetových rozmerov „, ktorí nám pomohli skrášliť aj komunitnú záhradu. Na prelome júla a augusta zase trošku potáborovali aj deti s autizmom z OZ Čmelík a koncom augusta táborovanie ukončili deti s dúbravskej farnosti spolu s deťmi zo sociálnej ubytovne Fortuna. Veríme, že všetky deti si od nás odniesli plno skvelých zážitkov a tešíme sa na nich opäť na ďalších prázdninách …

 

 

 

Nultý ročník divadelného festivalu UŽFEST v našom Centre rodiny

V dňoch  23.6. a 24.6. sa v našom komunitnom centre  konal nultý ročník sídiskového festivalu bábkových divadiel UŽfest, ktorý organizovalo občianske združenie Divadelná formácia UŽ. Prišlo mnoho detí, ktoré videli Divadlo MaKiLe, Divadielko Tu i Tam, Divadlo Jaja a Lukáš Tandara ponúkol menej známu rozprávku Hanička bez rúk, po ktorej si deti aj s rodičmi či starými rodičmi mohli pozrieť, ale aj vyskúšať nádherné bábky z dreva. Šancu ukázať svoje umenie dostali aj deti zo Základnej umeleckej školy Eugena Suchoňa pod vedením pani učiteľky Martiny Burlasovej. Predviedli nám predstavenie Mačacie dievča. Počas všetkých predstavení vládla v Centre rodiny príjemná, radostná až rodinná atmosféra. Divadelné súbory ponúkli interaktívne predstavenia, pri ktorých deťom žiarili očká od šťastia a sála sa zas a zas zapĺňala potleskom.Už teraz sa tešíme na Prvý ročník sídliskového festivalu UŽfest.

 

 

 

Dobrovolnícke podujatie Naše Mesto aj Centre rodiny

V piatok 9. 6. 2017 sa v našom komunitnom centre zišli firemní dobrovoľníci zo spoločností Accenture, s. r. o., Adient Slovakia, s. r. o., Dell s. r. o, DSSI International, LLC – organizacná zložka, IBM, Johnson Controls International, Piano Media s.r.o. a Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems s. r. o., aby nám pomohli skrášliť našu komunitnú záhradu v rámci akcie Naše Mesto.

Okopávali a sadili skalky, ktoré nám dodal náš partner spoločnosť Plantago s. r. o http://www.plantago.sk/sk/, maľovali múriky a ploty, vyhrabávali šišky a strihali kríky. Koordinátormi celej akcie boli tentokrát študenti PaSA Bullova a Gymnázium Bilikova, občertvenie nám zabezpečili naše maminy zo Svetielka a na zlepšenie pracovného elánu nám do rytmu zahrali naši seniori.

Ďakujeme Nadácii Pontis http://www.nadaciapontis.sk/ a jej partnerom, že každoročne pripravuje toto skvelé podujatie.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník …

Uskutočnilo sa podujatie Varila myšička kašičku

Dňa 26. 5. 2017 o 15.00 sme sa zišli v Centre rodiny na akcii Varila myšička kašičku.

Do súťaže sa zapojili tri družstvá: Miestna knižnica, Svetielko z Centra rodiny a ZŠ Nejedlého.

Varili sa kaše od výmyslu sveta: krupicová, vločková, pohánková, s ovocím alebo aj s bylinkami… Také boli dobré, mňam! Varila sa kaša, varila a rýchlo sme ju aj pojedli. Varenie kaše nám svojím spevom a tancom spestrili deti z MŠ Cabanová a z MŠ Damborského a zo ZŠ Nejedlého, bolo aj divadelné vystúpenie.

Po hodnotení poroty napokon zvíťazila kaša uvarená družstvom z Miestnej knižnice.

Blahoželáme.

 

 

Susedská opekačka v Centre rodiny 2017

V nedeľu 7. 5. 2017 sa od 15:00 uskutočnila v Centre rodiny tohtoročná Susedská opekačka. Medzi hlavné sprievodné programy tento rok patril najmä Susedský šachový turnaj, vystúpenie autistických detí s predstavením „Mechúrik Koščúrik trochu inak“, ktoré si nacvičili so študentami psychológie Filozofickej fakulty UK, hudobné vystúpenia amatérskeho hudobného zoskupenia Zborci a mládežníckej hudobnej skupiny z Gymnázia Bílikova. Na podujatí boli vyhlásené aj výsledky hlasovania o najlepší projekt rekonštrukcie priestorov v Centre rodiny, kde sa víťazom stal študent architektúry STU Adam Tóth. Počas celého podujatia si deti aj dospelí mohli zasúťažiť, zašportovať, upliesť košík alebo pomaľovať taniere, prip. vlastné tváre. A samozrejme si pochutiť na špekáčikoch a slaninke vďaka podpore spoločnosti Tesco a Gazdovského trhu. Celý projekt sa uskutočnil aj vďaka finančnej podpore  Nadácie ZSE v rámci projektu Susedia, spoznajme sa.

Podporte nás 2%

Podporte nás svojimi 2 %, tlačivo na stiahnutie je TU. Ďakujeme.

 

Pozrite si návrhy projektov na rekonštrukciu Centra rodiny a zahlasujte za najlepšiu vizualizáciu na Facebooku:-)

28. 3. 2017 v Centre Rodiny študenti Fakulty architektúry odprezentovali svoje prace verejnosti. Všetky projekty sú veľmi zaujímave a bude ťažko vyberať, preto chceme osloviť aj Vás všetkých, aby ste nám pomohli vybrať to najlepšie. Hlasovanie bude prebiehať priamo v Centre rodiny a aj prostredníctvom FB. A samozrejme sme otvorení všetkým Vaším kreatívnym a praktickým radám, ktoré môžu byt nápomocne pri realizácii rekonštrukcie priestorov. O jej postupe Vás budeme pravidelne informovať.

Vyberte si preto prosím svojho favorita medzi projektami študentov Fakulty architektúry. Hlasujte likeom do 30. 4. 2017. Výsledky hlasovania sa dozviete na Susedskej grilovačke v Centre rodiny 7. 5. Ďakujeme za každý Váš hlas.

 

Jarná brigáda v Centre rodiny

Začiatok jari sme sa rozhodli využiť na upratovanie okolia nášho Centra rodiny. V tomto upratovaní nám pomohli nielen naši návštevnici, ale aj študenti z British school a klienti DSS Rozsutec. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme.

 

Vernisáž výstavy výšiviek Ruženky Rafaelovej

V Centre rodiny – komunitom centre na Bazovského ulici v Bratislave – Dúbravke sa 24.11.2016 uskutočnila vernisáž výstavy výšiviek klientky Domova sociálnych služieb Rozsutec – Ruženky Rafaelovej. Vernisáž bola vyvrcholením projektu rozvoja samostatnosti našej klientky Ruženky, ktorý podporila Nadácia SPP. Autorkou projektu je Mgr. Karola Martáková, psychologička v našom zariadení. Výstava potrvá do konca roka 2016.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli osobne podporiť Ruženku z DSS Báhoň a tiež všetkým, ktorí akokoľvek priložili ruku k dielu. Vernisáž bola milým svedectvom všetkým návštevníkom komunitného centra, že aj človek s postihnutím má svoje dary a dokáže byť nimi užitočný svojmu okoliu.

Centrum rodiny v spolupráci s OZ Čmelík pozýva..

Milé mamičky, ak ste doma so svojimi ratolesťami príďte k nám do nášho Centra Rodiny na rôzne aktivity. V pondelok od 17:00 – 18:00 a v stredu od 16:00 – 17:00 u nás prebieha cvičenie pre rodičov s malými deťmi už od 10 mesiaca. Každý utorok od 09:30 – 11:30 nájdu rodičia spolu so svojimi ratolesťami voľnú herňu, v ktorej sa môžu spoločne vyhrať. Vo štvrtky od 15: 00 – 16:00 sa u nás koná Maľovanie s deťmi od 2 rokov plné tvorivosti a zábavy. Všetci ste vítaní, tešíme sa na Vás.

x11

 

Rekonštrukcia priestorov

Vo februári nás navštívili študenti Fakulty architektúry STU, Ústavu interiéru a výstavníctva spolu so svojím pedagógom Dušanom Kočlíkom, ktorí v rámci predmetu Ateliér II – interiérový dizajn nám majú naprojektovať priestory, ktoré sú v Centre rodiny zatiaľ nezrekonštruované. Uvidíme, ako sa im to podarí. Držíme im palce…

 

Fašiangový karneval

 

 

Prezentáciakarneva00

ENGLISH IN ACTION – 2 in 1 – pomáhaj a uč sa

 

Žiaci dúbravskej British International School rozbehli dobrovoľnícky projekt v Centre rodiny. Niektoré stredy v mesiaci od 14:00 do 15:30 budú pomáhať s prácou v centre a na jar aj v záhrade centra. Veľmi radi medzi sebou privítajú aj iných mladých z Dúbravky a keďže mnohí z týchto žiakov nie sú Slováci a ich vyučovacím jazykom je angličtina, môže to byt pre každého, kto sa k nám príde príležitosť konverzovať v tomto jazyku.

Students from British International school of Bratislava started a voluntary project in Centrum rodiny. Every wednesday from 2pm to 3 30pm the students will help even in spring when they will plant flowers and take care of the garden.

We will be more than happy to welcome more young new helpers to the comunity. Doesn´t matter if you don´t speak a different language we are happy to talk in english any time. Everybody is welcome here.

 

Na slovíčko so starostom 10. 1. 2017

 

10. 1. 2017 sa v priestoroch nášho komunitného centra Centrum rodiny uskutočnilo podujatie pod názvom Na slovíčko so starostom, čiže neformálne stretnutie starostu Martina Zaťoviča a miestnych poslancov s obyvateľmi Dúbravky. Návštevníci sa najskôr zoznámili s priestormi komunitného centra a s jeho jednotlivými činnosťami, projektmi, no zároveň aj potrebami a trápeniami. Tým najväčším je najmä zatekajúca strecha objektu, ktorá sa stala nosnou témou tohto stretnutia.

Celé stretnutie so starostom a Dúbravčanmi sa nieslo vo veľmi príjemnej atmosfére so snahou vyriešiť tento náš veľký problém. Preto pevne veríme, že sa všetko posunie tým správnym smerom 🙂

Poďakovanie za 2. vianočnú zbierku FitCurves pre Centrum rodiny

 

19.12.2016 sa skončil už druhý ročník zbierky pre naše komunitné centrum. Naše veľké
ĎAKUJEME patrí majiteľke pani Andrei Šagorovej, inštruktorkám p. Márii Jancovej
a Kataríne Kapúnovej, ako aj ostatným členkám FitCurves Dúbravka a FitCurves Dlhé Diely
(celkovo sa zapojilo približne 100 žien), ktoré zozbierali viac ako 400 kg kvalitných
trvanlivých potravín, hygienických potrieb pre sociálne odkázané rodiny, ale nezabudli ani na
rôzne hračky pre deti. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a prajeme im veľa radosti z pohybu.

(Visited 6 942 times, 17 visits today)

Comments are closed.