Aktuality

Už tento piatok príďte na podujatie: Varila myšička kašičku

Sladkú kašu sme si obľúbili už v detstve a potom sme ju s láskou varili našim deťom. Každý ju pozná a rád si na nej pochutná a preto sa kaša stala ústrednou témou podujatia zorganizovaného Miestnym odborom Matice slovenskej v Dúbravke, ktoré podporili Mestská časť Dúbravka – Oddelenie školstva, vzdelávania a športu, Miestna knižnica, Rodinné centrum Macko, Dom kultúry Dúbravka a Rodinné centrum na Bazovského ulici.

Malí škôlkari, ktorým je podujatie určené, si okrem asistovania svojim rodičom pri varení kaše môžu pozrieť detské divadielko, vymeniť hračky a knižky s kamarátmi, zaspievať a zatancovať.

Podujatie sa uskutoční v záhrade Rodinného centra na Bazovského ulici. V prípade nepriaznivého počasia sa presunie do spoločenskej miestnosti rodinného centra.

Vstup na podujatie je voľný.

 

Susedská opekačka v Centre rodiny 2017

V nedeľu 7. 5. 2017 sa od 15:00 uskutočnila v Centre rodiny tohtoročná Susedská opekačka. Medzi hlavné sprievodné programy tento rok patril najmä Susedský šachový turnaj, vystúpenie autistických detí s predstavením „Mechúrik Koščúrik trochu inak“, ktoré si nacvičili so študentami psychológie Filozofickej fakulty UK, hudobné vystúpenia amatérskeho hudobného zoskupenia Zborci a mládežníckej hudobnej skupiny z Gymnázia Bílikova. Na podujatí boli vyhlásené aj výsledky hlasovania o najlepší projekt rekonštrukcie priestorov v Centre rodiny, kde sa víťazom stal študent architektúry STU Adam Tóth. Počas celého podujatia si deti aj dospelí mohli zasúťažiť, zašportovať, upliesť košík alebo pomaľovať taniere, prip. vlastné tváre. A samozrejme si pochutiť na špekáčikoch a slaninke vďaka podpore spoločnosti Tesco a Gazdovského trhu. Celý projekt sa uskutočnil aj vďaka finančnej podpore  Nadácie ZSE v rámci projektu Susedia, spoznajme sa.

Podporte nás 2%

Podporte nás svojimi 2 %, tlačivo na stiahnutie je TU. Ďakujeme.

 

Pozrite si návrhy projektov na rekonštrukciu Centra rodiny a zahlasujte za najlepšiu vizualizáciu na Facebooku:-)

28. 3. 2017 v Centre Rodiny študenti Fakulty architektúry odprezentovali svoje prace verejnosti. Všetky projekty sú veľmi zaujímave a bude ťažko vyberať, preto chceme osloviť aj Vás všetkých, aby ste nám pomohli vybrať to najlepšie. Hlasovanie bude prebiehať priamo v Centre rodiny a aj prostredníctvom FB. A samozrejme sme otvorení všetkým Vaším kreatívnym a praktickým radám, ktoré môžu byt nápomocne pri realizácii rekonštrukcie priestorov. O jej postupe Vás budeme pravidelne informovať.

Vyberte si preto prosím svojho favorita medzi projektami študentov Fakulty architektúry. Hlasujte likeom do 30. 4. 2017. Výsledky hlasovania sa dozviete na Susedskej grilovačke v Centre rodiny 7. 5. Ďakujeme za každý Váš hlas.

 

Jarná brigáda v Centre rodiny

Začiatok jari sme sa rozhodli využiť na upratovanie okolia nášho Centra rodiny. V tomto upratovaní nám pomohli nielen naši návštevnici, ale aj študenti z British school a klienti DSS Rozsutec. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme.

 

Vernisáž výstavy výšiviek Ruženky Rafaelovej

V Centre rodiny – komunitom centre na Bazovského ulici v Bratislave – Dúbravke sa 24.11.2016 uskutočnila vernisáž výstavy výšiviek klientky Domova sociálnych služieb Rozsutec – Ruženky Rafaelovej. Vernisáž bola vyvrcholením projektu rozvoja samostatnosti našej klientky Ruženky, ktorý podporila Nadácia SPP. Autorkou projektu je Mgr. Karola Martáková, psychologička v našom zariadení. Výstava potrvá do konca roka 2016.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli osobne podporiť Ruženku z DSS Báhoň a tiež všetkým, ktorí akokoľvek priložili ruku k dielu. Vernisáž bola milým svedectvom všetkým návštevníkom komunitného centra, že aj človek s postihnutím má svoje dary a dokáže byť nimi užitočný svojmu okoliu.

Centrum rodiny v spolupráci s OZ Čmelík pozýva..

Milé mamičky, ak ste doma so svojimi ratolesťami príďte k nám do nášho Centra Rodiny na rôzne aktivity. V pondelok od 17:00 – 18:00 a v stredu od 16:00 – 17:00 u nás prebieha cvičenie pre rodičov s malými deťmi už od 10 mesiaca. Každý utorok od 09:30 – 11:30 nájdu rodičia spolu so svojimi ratolesťami voľnú herňu, v ktorej sa môžu spoločne vyhrať. Vo štvrtky od 15: 00 – 16:00 sa u nás koná Maľovanie s deťmi od 2 rokov plné tvorivosti a zábavy. Všetci ste vítaní, tešíme sa na Vás.

x11

 

Rekonštrukcia priestorov

Vo februári nás navštívili študenti Fakulty architektúry STU, Ústavu interiéru a výstavníctva spolu so svojím pedagógom Dušanom Kočlíkom, ktorí v rámci predmetu Ateliér II – interiérový dizajn nám majú naprojektovať priestory, ktoré sú v Centre rodiny zatiaľ nezrekonštruované. Uvidíme, ako sa im to podarí. Držíme im palce…

 

Fašiangový karneval

 

 

Prezentáciakarneva00

ENGLISH IN ACTION – 2 in 1 – pomáhaj a uč sa

 

Žiaci dúbravskej British International School rozbehli dobrovoľnícky projekt v Centre rodiny. Niektoré stredy v mesiaci od 14:00 do 15:30 budú pomáhať s prácou v centre a na jar aj v záhrade centra. Veľmi radi medzi sebou privítajú aj iných mladých z Dúbravky a keďže mnohí z týchto žiakov nie sú Slováci a ich vyučovacím jazykom je angličtina, môže to byt pre každého, kto sa k nám príde príležitosť konverzovať v tomto jazyku.

Students from British International school of Bratislava started a voluntary project in Centrum rodiny. Every wednesday from 2pm to 3 30pm the students will help even in spring when they will plant flowers and take care of the garden.

We will be more than happy to welcome more young new helpers to the comunity. Doesn´t matter if you don´t speak a different language we are happy to talk in english any time. Everybody is welcome here.

 

Na slovíčko so starostom 10. 1. 2017

 

10. 1. 2017 sa v priestoroch nášho komunitného centra Centrum rodiny uskutočnilo podujatie pod názvom Na slovíčko so starostom, čiže neformálne stretnutie starostu Martina Zaťoviča a miestnych poslancov s obyvateľmi Dúbravky. Návštevníci sa najskôr zoznámili s priestormi komunitného centra a s jeho jednotlivými činnosťami, projektmi, no zároveň aj potrebami a trápeniami. Tým najväčším je najmä zatekajúca strecha objektu, ktorá sa stala nosnou témou tohto stretnutia.

Celé stretnutie so starostom a Dúbravčanmi sa nieslo vo veľmi príjemnej atmosfére so snahou vyriešiť tento náš veľký problém. Preto pevne veríme, že sa všetko posunie tým správnym smerom 🙂

Poďakovanie za 2. vianočnú zbierku FitCurves pre Centrum rodiny

 

19.12.2016 sa skončil už druhý ročník zbierky pre naše komunitné centrum. Naše veľké
ĎAKUJEME patrí majiteľke pani Andrei Šagorovej, inštruktorkám p. Márii Jancovej
a Kataríne Kapúnovej, ako aj ostatným členkám FitCurves Dúbravka a FitCurves Dlhé Diely
(celkovo sa zapojilo približne 100 žien), ktoré zozbierali viac ako 400 kg kvalitných
trvanlivých potravín, hygienických potrieb pre sociálne odkázané rodiny, ale nezabudli ani na
rôzne hračky pre deti. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a prajeme im veľa radosti z pohybu.

(Visited 4 792 times, 5 visits today)

Comments are closed.